Vaše chemie a pH jdou s bazénem ruka v ruce

Děsí vás skutečnost, že po zakoupení zahradního bazénu ho nestačí pouze napustit vodou a koupat se v ní bez toho, abyste její stav pořád udržovali v dobré formě? Nemějte obavy, není to až tak náročný úkol, který by vám zabral mnoho času a který byste nezvládli.

  • Postačí vám vědět pár zásadních informací, díky kterým se vaše údržba bazénové vody stane nekomplikovanou záležitostí a zabere vám pouze pár minut vašeho času.

bazénová voda.jpg

Vybírejte pouze ty nejlepší přípravky

V řadách chemických přípravků narazíte na mnoho značek, typů a složení a samozřejmě všechny z nich – slibují bezkonkurenčně čistou vodu. Vyznat se v nich není snadné, ale platí, že nejen značka, ale i multifunkčnost daného přípravku, je dobrá trefa do černého.

Sledujte pH, na které za žádných okolností nesmíte zapomínat!

Nejvíce důležitým krokem k tomu, aby byla vaše bazénová voda luxusní (tedy dokonale čistá) je to, že musíte sledovat hladinu pH. Šikovné příslušenství, jakým je bazénový pH tester Chlorito vám vždy napoví to, jak na tom vaše voda stojí. Pokud zjistíte, že se nenachází v rozmezí 6,8 – 7,2 platí, že ho musíte uvést do rovnováhy.

  • Na trhu máte k dispozici několik přípravků, kterými jsou pH plus nebo pH mínus a vsadit na nich byste měli vždy, když to bude stav vaší vody vyžadovat.

Jedno s druhým souvisí

Očekávat od chemie do bazénu to, že bude účinkovat sama od sebe – nemůžete. Projevovat pouze stoprocentní výsledek bude v případě, že bude pH vody v rovnováze. Jestli tedy toužíte po létě, které prožijete v plavkách ve vašem bazénu, musíte tyto dva body skloubit a mít nejen výkonnou chemii, ale ustálit i hladinu pH, na které záleží její kvalita účinku.zahradní bazén.jpg

Levná záležitost a málo času

Investice do testerů není nijak náročná a v souvislosti s tím, jaké výsledky vám může nabídnout, se rozhodně vyplatí. Testování vám přitom zabere několik minut, takže se o váš drahý čas nijak nepřipravíte, ale využijete ho efektivně.