Kapesní hodinky pro gentlemany

Kdo by nechtěl kapesní hodinky… S elegantním pohybem je vytahovat z náprsní kapsy, jako to dělali v padesátých letech praví gentlemani. I dnešním mužům přinesou kapesní hodinky nejen aktuální čas, ale také jedinečný šarm a styl.

Kapesní hodinky jsou opět v módě. Vybírat můžete tyto hodinky nejen s mechanickým strojkem, ale také poháněné baterií. Na první pohled v nich není žádný rozdíl, oba modely vypadají stejně dobře a elegantně.
První kapesní hodinky vznikly již někdy v roce 1500. Jejich vejčitý tvar s bronzovým pláštěm, rytým ciferníkem a jedinou hodinovou ručičkou sloužil pro potřeby přesnější časové orientace. Jejich chod však byl nerovnoměrný, protože hnací síla pružiny postupně klesala.

Během 16. století se začaly rozšiřovat kapesní hodinky, které již byly opatřeny řetízkem a ciferník byl krytý sklem. Postupem času hodináři vymýšleli pracnější řešení pomocí ložisek, které zaručovaly lepší vlastnosti časové frekvence. V 19. století se rozběhla tovární výroba kapesních hodinek, které již byly spolehlivé a přesné. Hodinky nošené na šňůrce či řetízku se staly oblíbeným doplňkem každého muže.

Kapesní hodinky jsou malé přenosné hodiny, které ukazují přesný čas. Dnešní moderní výrobky mohou mít i další funkce:
·         datumovník, který ukazuje den, měsíc, rok, nebo celé datum.
·         stopky
·         chronograf
·         krokoměr
·         otočný číselník
·         a další funkce
Hodinky dnes dělíme podle způsobu nošení:
·         kapesní hodinky
·         náramkové hodinky
·         nákrční hodinky
·         hodinky v prstenu
·         hodinky v mobilu

Kapesní hodinky jsou vhodným módním doplňkem pro každého muže, který se chce prezentovat ve společnosti. Mohou být vyrobeny ze zlata, stříbra nebo titanu. Některé oplývají jednoduchostí, jiné mohou být zdobené jako šperk, který dokonce může podléhat proměnám módy.
Pořiďte vašemu muži kapesní hodinky, aby byl vždy ve správnou dobu na správném místě!