Jazyky budoucnosti, které se vyplatí učit

Chcete se naučit nový jazyk, ale váháte, jaký zvolit? Angličtinu už zvládáte na dobré úrovní, nebo Vám přijde nudná? Zapomeňte na jazyky, jako je např. italština nebo francouzština. Budoucností jsou jazyky úplně jiné!
hlava na tabuli
1. Španělský a portugalský jazyk
Pokud se chcete domluvit jazykem z evropského kontinentu, je výbornou volbou mluva Pyrenejského poloostrova. Přestože Španělsko ani Portugalsko nejsou nikterak velkými státy v porovnání se zbytkem světa (počet obyvatel v Portugalsku nepřevyšuje ani 11 milionů!), je potřeba se dívat za evropský kontinent. Španělským a portugalským jazykem se domluvíte mj. v téměř celé Jižní Americe a rovněž v bývalých afrických koloniích, jako je Angola, Benin a další.
2. Čínština
Velice náročným na psaní, avšak velice populárním jazykem dnešní doby, to je čínština. Aby taky ne, když rodilých mluvčích je více než 1 miliarda a jejich počet stále roste. Problémem u čínštiny je, že v ní existuje řada různých dialektů a verzí. Výborná znalost oficiálního čínského jazyka nemusí nutně znamenat, že se s ním domluvíte ve všech periferiích Číny. Přesto se jedná o velice používaný jazyk a pokud máte rádi exotiku, určitě neváhejte a vrhněte se do studií této asijské řeči.
3. Hindština
Pro milovníky jižní Asie je vhodný populární jazyk Indie. Indie je velice rychle rostoucí stát, který brzy svým počtem obyvatel přeskočí na prvním místě Čínu. Kromě úřední angličtiny se zde používá právě hindština. A věřte tomu, že v menším městech, na venkově nebo chudých čtvrtích, se bez hindštiny v Indii nehnete.
slovník angličtiny
4. Arabština
Stejně jako u čínštiny, i u arabštiny platí vysoká náročnost především psané formy. Jedná se však o velice dynamický jazyk, se kterým se můžete domluvit nejen na Arabském poloostrově, ale i v oblíbených dovolenkových destinacích, jako je Egypt, Tunisko a jiné slunné státy na severu Afriky.