Zahradní turnaje v zahradě


Nejoblíbenějším sportem letošních prázdnin byl pro vaše vnuky badminton. Stačilo natáhnout síť mezi dva stromy, vykosit trávník a hřiště bylo na světě. Za příznivého počasí se už dopoledne sešlo ke hře na dvacet dětí ze sousedství. Turnaje byly na denním pořádku.

Po odjezdu vnuků plácek osiřel. Rakety a míčky vyzývaly ke hře. A tak jste začali se svými přáteli – seniory první zkušební hry. Asi po týdnu každodenních tréninků jste zjistili, že vás to nejen baví, ale že se i zlepšuje dynamika hry. A nejen to. Že vás už tolik nebolí kolena. A dokonce ani nedávno operovaná kyčel.

 

Daly základ turnajům ve sportovním centru

S podzimem přišly plískanice, síť jste uklidili do garáže a začali přemýšlet, kde byste badminton mohli hrát i v zimě. Možnost pronájmu haly ve sportovním centru jste všichni přivítali. A tak začala vaše seniorská sportovní kariéra. Spolu s přáteli jste vytvořili dva týmy na čtyřhru. Na příjemně strávené podvečery, s raketou v ruce, jste se všichni těšili. A vaše kondice se stále zlepšovala.

Těsně po Vánocích jste zorganizovali první turnaj v badmintonu. Pro všechny věkové kategorie. Těšili jste se, až poměříte síly s hráči o generace mladšími. Turnaj byl zahájen dvouhrami. V kategorii žáků do patnácti let byl i váš vnuk. V kategorii dospělých hráčů oba vaši synové. Ve třetí kategorii žen, vaše snacha. Ve čtvrté byli vaši přátelé – senioři.

Závěrečné čtyřhry byly smíšené. Z každé kategorie byl vylosován jeden hráč. Aby byly síly na hřišti vyrovnané. Co nedoběhne senior, zachrání vnuk. Cena za vítězství byla společná. Pro všechny účastníky byla zakoupena trička a potištěna logem badmintonového klubu.

Ten graficky znázorňoval všechny čtyři generace, umístěné kolem rakety. A záda zdobil velký badmintonový míček. To aby na příští turnaj už všichni přišli v nových dresech.