Twitter

Sociální síť Twitter má k dnešnímu dni něco okolo 310 milionů uživatelů. Stále tedy zaostává za Facebookem, nicméně jeho obliba zejména u mladší generace roste.
Twitter je sociální síť, na které je registrace zcela bezplatná, stačí mít pouze přístup na internet a e-mail. Po přihlášení se Vám objeví pár základních účtů, které Vám Twitter navrhne na sledování pro začátek Vašeho profilu. Poté, co dáte sledování těmto účtům, můžete začít sledovat lidi, které znáte nebo známé osobnosti. Mezi nejsledovanější lidi na Twitter patří Katy Perry, Taylor Swift, Lady Gaga, Rihanna nebo jiná sociální síť YouTube.
twitter v mobilu
Mezi českými teenagery se Twtter stal oblíbeným místem pro sdílení svých zážitků, názorů a pocitů. Můžete se zde svobodně (zatím) vyjádřit naprosto ke všemu. To bohužel vede k častým konfliktům na Twitteru. Jsou známé jako takzvané Twitter války, ve kterých se různé skupiny s odlišnými názory dohadují. Vtip je v tom, že pro svůj argument mají vždy omezený počet znaků- tj. 140 znaků pro každou zprávu.


Výhody a nevýhody Twitteru

Výhody:
·         Absolutní svoboda slova.
·         Možnost vyjádřit se k jakémukoliv tématu.
·         Dobrá úroveň zabezpečení svého účtu. Pokud jednoduše nechcete, aby Vám cizí lidé mohli číst Vaše tweety (zprávy na Twitteru), můžete si účet udělat soukromý.
·         Pokud se Vám nějaký tweet líbí, můžete ho takzvaně olajkovat– označíte ho srdíčkem. Tím se uloží do sekce Lajky (čili To se mi líbí).
·         V případě, že s nějakým tweetem souhlasíte ve všech směrech, můžete ho retweetnout pomocí funkce Retweet. Ve chvíli, kdy tuto funkci použijete, se automaticky objeví na Vašem profilu, samozřejmě se jeho autorem nestanete, pouze ho zvláštním způsobem ocitujete a na Vašem profilu se objeví i se jménem pravého autora.
růžový Twitter
Nevýhody:
·         Řada nevýhod přichází právě se svobodou slova. Pokud s Vámi někdo nebude souhlasit, může se k Vašim tweetům velmi nemile vyjádřit bez jakékoliv cenzury.
·         Častá je zde kyberšikana, kdy se většinou lidé navzájem na svých profilech pomlouvají a do ostatních se navážejí.
·         Pokud jasně nenastavíte na svém účtu pomyslný zámeček, je dost možné, že Vás začnou sledovat lidé, kteří Vám vadí. Poté už musíte přejít k zablokování těchto uživatelů.  Funguje to tak, že Vy jejich tweety nevidíte a oni zase nevidí ty Vaše.