Zbavte se kruhů pod očima


1. Dostatek spánku

Z nedostatku spánku vznikají zejména váčky pod očima a oči jsou tedy často napuchlé. Dlouhodobá únava pak může za vznik tmavých kruhů pod očima. Důležitý je tedy dostatečně dlouhý a kvalitní spánek. Spát bychom měli asi 7 až 8 hodin denně, je to velmi individuální. Kvalita je ale také důležitá, proto spěte na kvalitní matraci a polštáři. Nejlépe na zádech, tak, aby vaše pleť mohla přes noc dýchat.
kruhy pod očima
 

2. Pitný režim

Temné kruhy pod očima vznikají také v důsledku špatného pitného režimu. Nejlepší je pít čistou vodu, popřípadě bylinkové čaje (zde ale pozor, protože některé bylinky naopak odvodňují). Ideální je vypití asi 1,5 až 2 litry vody v závislosti na tělesné hmotnosti a fyzické zátěži.
 malování rtěnkou

3. Navštivte svého lékaře

Kruhy pod očima mohou souviset s onemocněním jater. Pokud se u vás tedy objeví kruhy pod očima více než jindy, navštivte svého lékaře a nechte si udělat jaterní testy. Není nutné se obávat, ale prevence je důležitá.
 

4. Přelstěte své geny

Kruhy a váčky pod očima jsou u mnohých genetickou či anatomickou záležitostí. Řada lidí má kůži kolem očí velmi tenkou a křehkou, proto žilky více prosvítají. Někteří pak mají kolem očí větší prohlubně, to také nahrává kruhům pod očima. I tento problém lze řešit. Zde ale pomůžou pouze botoxové injekce nebo plastický chirurg.
 

5. Správná životospráva

Asi vás nepřekvapí, že správná životospráva řeší mnoho problémů v lidském těle. Kromě pitného režimu je třeba zaměřit se na jídlo. V tomto ohledu je důležité vyhnout se zejména soli. Sůl tedy používejte jen velmi střídmě a nepřehánějte to s ní. Nezapomeňte také, že řada potravin obsahuje vysoké množství soli, například tavené sýry či různé polotovary. Vyhnout byste se také měli přílišné konzumaci alkoholu.
 

6. Nepřehánějte to s prací na počítači

Řada lidí má zaměstnání, které vyžaduje práci na počítači. Pokud ale můžete, dávejte si od počítače pauzy. Vhodné je také myslet na to, že při práci na počítači bychom měli často mrkat. Ideální je také používat oční kapky proti vysychání očí. Kolem namáhaných očí se totiž dělají právě kruhy nebo váčky.
 víčko u krému

7. Péče o oční okolí

O oční okolí je třeba pečovat. Díky tomu lze zamezit jak vzniku kruhů, váčků, tak i vrásek. Ideálním řešením jsou oční gely, které oční okolí schladí a hydratují. Stejně tak je vhodné používat denně krémy na oční okolí. Rychlou službu vám udělají také věci, které máte většinou doma. Například slupky od brambor nebo kolečka okurek. Ty stačí přiložit na oči a oční okolí. Stejně tak můžete využít namočený a vychlazený pytlík černého nebo zeleného čaje. Skvělou službu udělají také nachlazené lžičky, které přiložíte k očnímu okolí.