U sedacích vaků pro děti záleží hlavně na výplni

Obliba sedacích vaků roste rok od roku a dalo by se říci, že tyto výrobky dokonce velice silně konkurují klasickým křeslům sedacích souprav. Kromě kvality potahu je u nich nejdůležitější vnitřní výplň.klasické nepohodlné křeslo

Bez polystyrenových kuliček EPS by to nešlo

Samotný pytel ušitý z potahového materiálu by nemohl mít takové flexibilní vlastnosti, kdyby nebyl vyplněn vhodným materiálem. Není totiž tak snadné najít způsob, který by zajistil dokonalé objetí všech tělesných křivek a zároveň působil jako tepelný izolant. Pokud by materiál výplně přijímal tělesné teplo poměrně snadno, mohl by působit chladně a posezení by bylo příjemné maximálně v letním nesnesitelném vedru. Při pokojové teplotě však nikoli.
V tomto směru je ideální využít specificky vyráběného polymeru s názvem polystyren. Ten může mít více podob, může být dokonce kompaktní hmotou na výrobu např. kancelářských potřeb, jako jsou trojúhelníková průhledná pravítka, ale nejčastěji se s ním setkáváme v lisovaných kuličkách do tvaru izolačních hmot. První sedací vaky se plnily odřezky a zbytky této izolační hmoty, ale výrobky ztrácely své vlastnosti velice brzy. Časem se začaly používat na výplně speciální polystyrenové kuličky EPS, které jsou dostatečně kompaktní a přizpůsobivé jakémukoli tvaru a hmotnosti lidského těla.moderní strohé a nepohodlné posezení

Kuličky se dokonale přizpůsobí

Komfort udržení tělesné teploty je stejně důležitý, jako uvolnění svalstva, čehož nelze docílit u klasické sedací soupravy. Ta se totiž našemu tělu obvykle nepřizpůsobí a naopak se musíme přizpůsobit my jejím tvarům. Neustále si přesedáme, abychom nalezli vhodnou polohu, však to jistě dobře znáte.
U sedacích vaků pro děti Bean bag a podobných výrobků pro dospělé máte naopak jistotu, že si důkladně vaše tělo odpočine, započne proces regenerace a navodíte sami sobě pocit relaxace, jaký zažíváme například po provedení masážní procedury.