Řím – vznešení město na Tibeře

Hlavní město Itálie, je Řím, který se nachází pouhých dvacet sedm kilometrů od Středozemního moře. Zároveň je to největší a čtvrté nejlidnatější město v Evropské unii. Řím má přibližně 2,5 milionů obyvatel. Je to velice vyspělé centrum a to nejen po politické stránce, ale také hospodářské a ekonomické. Je také velice bohaté svou kulturou a historií, proto je to také velmi oblíbenou destinací, kam se turisté vydávají. Je zde toho opravdu hodně k vidění. Historické centrum, které se nachází právě v Římě, se stalo součástí Světového dědictví UNESCO. Řím je také přezdívaný jako Věčné město a je to , které se dá považovat za srdce Itálie.
osvícené Koloseum

Zpět do historie. Byl založen před více než dvěma tisíci sedmi sty lety, a tak lze konstatovat, že se řadí mezi nejstarší města v Evropě. Několik staletí byl Řím hlavním městem Římské říše, která byla největší evropská velmoc ve starověku. Město se tak stalo centrem křesťanství a dodnes je to poutní místo.

Ve městě se nachází několik soukromých a veřejných univerzit, Italská akademie věd a řada mezinárodních organizací. Co je ale unikátní, že na území Říma leží samostatný stát, kterým je Vatikán. Právě Vatikán je sídlem papeže, tedy hlavy katolické církve.
náměstí svatého petra

Jak již bylo zmíněno, Řím je velice bohaté na své kulturní památky. Co si tedy při návštěvě tohoto města rozhodně nenechat ujít. Zde vám přinášíme pár tipů, které by se vám mohly hodit. Opravdu skvostem je Koloseum, Bazilika sv. Petra, Pantheon, Forum Romanum, Fontána Di Trevi, Španělské schody, Fontána čtyř řek na Navoně, Andělský hrad, Fori Imperiali – Cisařská fóra a Lateránská bazilika. Samozřejmě tam najdete mnoho dalších krásných míst, ale toto patří mezi top desítku, co stojí za podívanou. Pokud se vydáte právě sem, tak si na samotný Řím vyhraďte několik dní, nebudete toho litovat.