Krása pokožky díky peelingu


Peeling pokožky je velmi důležitý jak v zimních, tak letních měsících. Přináší celou řadu výhod, díky nimž může být pokožka krásná a zdravá. Je ale nutné jej používat správně.
Peeling je velmi účinný proti unavené, sluncem poškozené a zrohovatělé pokožce. Pomáhá také na rozšířené póry a akné. Peeling odstraňuje odumřené a poškozené vrstvy pokožky, které brání jejímu obnovování. Právě správné peelingování umožní regeneraci a ozdravení pokožky.
káva peeling
Správný peeling je třeba vybrat podle typu pokožky. Pokožka obličeje vyžaduje jemnější péči s použitím peelingu s menšími částečkami, naopak pokožka těla často snese i peeling s většími částečkami. Na mastnou pleť je vhodné použít jak jemnější peeling, tak peeling s většími částečkami. Na citlivou pleť je vhodné použití pouze jemného peelingu. Typ pokožky také hraje důležitou roli při frekvenci používání peelingu. U normální pleti je vhodné provádět peeling zhruba jednou za týden, masná pleť vyžaduje peeling dvakrát týdně a citlivá a vysušená pleť pouze jednou za dva až tři týdny.
Peeling je nejvhodnější dělat večer na navlhčenou a nahřátou pokožku. Po použití peelingu je třeba pokožku dostatečně hydratovat správným krémem a nechat odpočívat.
Při použití peelingu je ale nutné dát si pozor a s peelingováním to nepřehnat. Důležité je pleť pomocí peelingu pouze jemně masírovat, nikoliv dřít. U pleti s akné je třeba si dát velký pozor. Peeling by neměl zasáhnout do oblasti pupínků. Pokud tedy máte akné, není třeba se peelingům vyhýbat, je však třeba dát pozor. V případě peeligování pupínků by mohlo dojít k přenosu infekce a pupínky by se mohly začít dělat ještě více a na dalších místech.
mušle u olejíčků
Pokud rádi používáte přírodní prostředky, můžete použít kávový nebo cukrový peeling. Stačí když mletou kávu nebo cukr smícháte s trochou medu a touto směsí masirujete pokožku. Káva je vhodná na oblast obličeje, cukr pak spíše na tělo.