Přijměte pomocnou ruku

Říká se, že každý z nás by chtěl být na světě co nejdéle, ale nikdo nechce být starý. Stáří přináší spoustu radostí, ale také spoustu neduhů. Je sice hezké, že už nemusíme chodit do zaměstnání a je o nás v podstatě postaráno, ale co je nám to kolikrát platné, když už si nedovedeme život vychutnat naplno.
stařenka s úsměvem.jpg
– Pokud je senior fit a netrpí žádnou závažnou nemocí, pak nemusí být stáří vůbec špatné.
– Ve chvíli, kdy s nějaké omezení dostaví, už to bývá daleko horší.
Jednou z obávaných chorob je určitě Alzheimer. Nemoc, která je stále ještě nevyléčitelná. Doposud zdravý a inteligentní člověk se postupně začíná zcela měnit. Jako by se jeho osobnost vytrácela někam do neznáma. Zapomíná nedávné události a nakonec přestane poznávat i své nejbližší. A to je jistě velice bolestné.
pečovatelka a senior.jpg

Netrapte sebe ani svého blízkého

Mnoho lidí se brání tomu, aby svého blízkého člověka svěřili do péče speciálního ústavu, a raději se snaží zvládnout celou situaci sami. A většina z nich vám potvrdí, že to nebylo přínosné ani pro jednu stranu. Oni si s řadou věcí nevěděli rady a nemocný jim to také nikterak neulehčoval. Jeho zmatená mysl toho ani není schopná. A také vám potvrdí, že pokud by se měli rozhodovat znovu, pak by volili raději vhodné Alzheimer centrum, kde by mohl jejich blízký dožít tím nejkvalitnějším způsobem.
– Pokud byste se do některého opravdu kvalitního zařízení tohoto druhu podívali, pak byste zjistili, že to není odkladiště starých a nemocných lidí.
– Je to skutečný domov, ve kterém je jim poskytnuta veškerá péče, kterou jim není jejich okolí schopno poskytnout.
– Od terapeutické péče až po různé aktivity, které mají za úkol uchovat co nejvíce dovedností a znalostí.
Personál se chová ke svým klientům jako ke členům své vlastní rodiny. Nic pro ně není problém a projevy stařecké demence nebo Alzheimera taktně přehlížejí.