Mladí lidé potřebují plnohodnotně bydlet

Všichni víme, jak to chodí. Zrovna v době, kdy by člověk potřeboval tu největší podporu, aby se mohl konečně postavit na vlastní nohy, jsou na něj naopak kladeny ty nejvyšší nároky a navíc mu chybí peníze, které nemá kde vzít. Řeč je o době, kdy mladý člověk ukončí své vzdělání, plánuje založit rodinu, pořídit si své vlastní bydlení a nastoupit do svého prvního zaměstnání. Je to doba velkých snů, ale jen málo splněných přání, prostě proto, že se právě v této době vize nepotkávají s realitou.
žlutý domek.jpg
A jak by také mohly? Právě mladé rodiny, které by potřebovaly tu největší podporu, nemají kde brát peníze na důležité životní potřeby, natož na to, aby si pořídily vlastní bydlení. I ten nejmenší městský byt je pekelně drahý a o ceně samostatného rodinného domu ani nemluvě. A tak mladým lidem zpravidla nezbývá než snít a tísnit se ve společném bydlení spolu s rodiči jednoho z partnerů, což jen málokdy funguje bezkonfliktně.
klíč s přívěškem.jpg

Mobilní dům, který bude jen a jen váš

Nicméně nyní se na trhu objevila možnost, jak si opatřit vlastní plnohodnotné bydlení a nezadlužit se přitom na celý zbytek života. A ti, kteří mají přece jen něco našetřeno do začátku, si ani nebudou muset vzít hypotéku. Právě tak dobře dostupný je prodej mobilních domů. Ovšem pokud si pod pojmem mobilní dům představujete něco jako čtyři bílé stěny v maringotce, tak budete mile překvapeni. Naopak se jedná o plnohodnotné bydlení srovnatelné se životem v malém bytě. Ovšem za cenu, za jakou by se vám o takovém bytě mohlo jen zdát a s tím velkým rozdílem, že budete žít nejen ve svém domě, ale také na vlastním pozemku, byť by to byl jen malinkatý kousek půdy, kam se vám vejde třeba jen popelnice a bylinková zahrádka. Můžete tak jednou pro vždy zapomenout nejen na tahanice spojené se společným bydlením s rodiči či přáteli, ale také na nesnesitelné sousedy anebo protivného nájemce.