Přátelství na internetu

Všude se můžeme dočíst o tom, jak při používání internetu máme být ostražití a nenechat se neznámými lidmi nijak ovlivňovat. Internet je plný nástrah a nebezpečí. Můžeme se však zde seznámit s velkou spoustou lidí a s mnohými z nich najít společné zájmy a koníčky. Seznamujeme se tady vlastně úplně stejně jako v reálném životě, jen s tím rozdílem, že se s dotyčným bavíme pouze za pomoci písmenek nebo skypování.

Můžeme ale vůbec přátelství na internetu udržovat tak, aby nás dálka postupem času stejně nerozdělila?

 žena na skype

ZÍSKÁM NOVÉ PŘÁTELSTVÍ?

Nastanou situace v životě, že člověk přátelství postrádá. Buď přišel o staré přátele přestěhováním nebo tím, že si zvolil odlišný životní styl. To může nastat třeba, když náhle zjistíme, že všechny kamarádky se provdaly a mají děti, zatímco my jsme neměli na partnera štěstí a nežijeme v páru, nýbrž single. Bývalí přátelé na nás náhle nemají čas, a tak je hledáme na internetu. Padneme si do oka, tedy spíše do noty, nejprve v psaném projevu a později i telefonáty.

Udržení takového přátelství zcela jistě vyžaduje oboustranný skutečný zájem a snahu dovést jej k vzájemnému setkání, které je může navždy zpečetit. 

setkání online 

ZTRATÍM STARÉ PŘÁTELSTVÍ?

Na druhé straně nemusíme ztratit přítele jen proto, že se nám odstěhoval na druhý konec světa. Takový vztah může na internetu zcela jistě dobře pokračovat, ale opět je nutné vynaložit úsilí u obou zúčastněných. Jestliže si vzájemného přátelství opravdu vážíme, budeme dbát na to, abychom si v dohodnutý čas pravidelně psali i telefonovali. Ale nejdůležitější je nevzdálit se i nadále svými zážitky. Jak, když jste tisíce kilometrů od sebe?

Můžete společně sledovat stejné filmy, věnovat se stejnému koníčku a po internetu si sdělovat navzájem svoje zážitky. A určitě se alespoň jednou za rok setkat, i když to bude stát určité úsilí i vynaložené finance.