Vodácký instruktor aneb proměňte své zkušenosti ve výhodný business

Kdo si zamiloval letní pobyty na hladině řeky v některém z atraktivních plavidel, která můžete dnes často vídat např. na horním toku Vltavy, může svou životní lásku, nebo řekněme, životní styl, zaměřit i na způsob svého výdělku. Aby se stala práce zároveň koníčkem, není až tak těžké, stačí jen trocha vůle a toho přirozeného talentu.
jízda na kajaku
V dnešní době prosperuje řada firem, které zaměstnávají třeba jen členy rodiny nebo několik důvěrně známých přátel, a ti se jeden na druhého mohou spolehnout. Takovou firmou, kterou byste mohli založit i vy, je poradenství, organizace a koordinace činností v oblasti vodní turistiky. Vodáctví má v České republice mnohaletou tradici, sahá až do období socialismu, starší generace svoje životní příběhy prožité na hladině řek prezentuje svým dětem a ty pak touží něco podobného prožít na vlastní kůži.
plachtění na moři

Obohatit svými znalostmi a dovednostmi druhé lidi Vás může živit

Být mistrovským poradcem vyžaduje pouze zkušenosti a trochu vůle předat je někomu dalšímu. Možná se budete divit, ale zájemců o vodácké výpravy ve skupinách pod vedením někoho zkušeného, je stále velký zájem.
Jako každá práce s lidmi však vyžaduje určitou dávku pochopení a schopnosti přizpůsobit pobytový program svým klientům. Nezbytné je stanovení přesného harmonogramu a pravidel pro pohyb na hladině, majitel firmy a jeho zaměstnanci mohou pracovat v terénu zároveň jako zkušení instruktoři.

člun na raft Lidé pak ocení praktickou individuální výuku, pochopí základy vodáckého sportu, vštípí si zásady bezpečnosti a nepřekvapí je záludnosti, se kterými se mohou při plavbě setkat.
Poskytování služeb ve formě poradenství z oblasti vodních sportů je jedním ze způsobů, jak aktivně pracovat z domova v kombinaci s prací v terénu. Teoretická příprava může probíhat jako online kurzy s ukázkami natáčenými na video, své služby můžete obohatit i záběry z akcí ve formě prezentací, ze kterých si klienti mohou vybírat vhodnou řeku pro splouvání.