Masky na mastnou pleť


Maska ze zeleného jílu
Přírodní zelený jíl má blahodárné účinky na mastnou pleť. Obsahuje minerální látky, jako je hořčík, draslík a vápník, které jsou důležité pro správnou regeneraci a obnovu pokožky. Přírodní zelený jíl je účinný k léčbě ekzémů a akné. Má skvělé desinfekční a čistící účinky, což je důležité právě u mastné pleti, kterou často provází rozšířené póry. Právě zelený jíl je pomáhá redukovat. Zelený jíl můžete koupit již v hotových maskách, které stačí nanést na pleť, nechat působit podle návodu, pravidla 10 až 15 minut, a poté opláchnout. Jíl lze koupit také v sypkém stavu, kdy prášek smícháte s vodou a vytvoříte konzistenci masky, která vám vyhovuje.
 maska z okurky
Domácí maska z droždí
Droždí je účinné zejména na mastnou pleť s akné. Výhodou droždí je vysoký obsah vitamínů z řady B, které jsou pro pleť velmi prospěšné. Výroba této masky je velmi jednoduchá a také levná. Postačí vám droždí a trocha voda. Droždí stačí rozdrobit do misky a přidat trošičku vody. Droždí poté stačí rozmíchat a vytvořit pastovitou konzistenci. V případě potřeby přidáváme po troškách vodu. S takto připraveným droždím je třeba postupovat poměrně rychle, protože rychle zasychá. Vytvořenou masku naneste a nechte působit 10 až 15 minut a poté smyjte.
 přírodní produkty na pleť
Hydratační okurková maska
Nenechte se zmást tím, že mastná pleť je dostatečně hydratovaná, a proto potřebuje spíše vysušovat. To je základní chyba. Právě mastná pleť potřebuje hydrataci. Nedostatečná hydratace mastné pleti se pak projevuje tím, že pleť se ještě více mastí, čímž se vlastně brání vysušení. Okurková maska je ideální volbou pro dodání vláhy mastné pleti. Nejzákladnější variantou okurkové masky je nakrájet okurek na kolečka a ty pak pokládat na vyčištěnou pleť.
pupínková pleť
Tato maska se nechá působit asi 20 minut a pleť se poté neoplachuje. Tato maska je vhodná pro pleť s více rozšířenými póry. Okurek póry krásně stáhne. Další variantou je okurek nastrouhat a přidat trochu zakysané smetany nebo tvarohu. Smetana a tvaroh pleť krásně hydratují a zvláčňují. Vytvořená směs se nanese na pleť a nechá působit asi 15 až 20 minut a poté se opláchne vodou.