Na vysoké noze

Žijeme si jako „prasata v žitě“, chtělo by se často říci. Je tomu tak nebo ne? Projdete-li se během týdne nebo o víkendu po nákupních centrech a budete pozorovat ty přeplněné nákupní košíky, slevové akce, výhodné nabídky typu 2+1 zdarma, XXL balení a podobně, nemůžete dojít k jinému názoru. Češi nakupují stále víc a víc .

Co nám chybí? Máme svobodu slova i pohybu. Nezaměstnanost je na minimu, platy rostou, životní úroveň také. Důchodci si sice zrovna prozpěvovat nemohou, ale měli většinou možnost se na důchod od revoluce připravit a něco si našetřit. Ti, co znám, si nestěžují. Maximálně tak na zdraví.
rodinné nákupy

Kde je chyba?

Jak je tedy možné, že stoupá počet insolvencí, lidé vyhlašují osobní bankroty a exekutoři mají žně?

Neznám stěžující si důchodce, ale znám hodně lidí, kteří se potýkají s vážnými finančními problémy. Pláčou člověku na rameni, jak je ošidil partner, obral manžel nebo manželka, jak je práce málo placená a podobně. Když se ale zblízka podíváte na jejich život a návyky a hlavně na jejich domácí hospodaření, nestačíte žasnout. Nikde žádná naspořená částka na „zlé časy“, žádné stavební, životní a jiné spoření nebo pojištění. Pokud mají peníze, hned je obratem za něco utratí. Byt plný zbytečností, lednička přetéká jídlem, které se pak z půlky vyhazuje. Dovolená u moře a vůbec jim nevadí, že dluží rodině nebo známým peníze. Už u něj přece dva roky nebyli a děti se na to těší.
zboží v marketu

Stěžovat si a brečet umí každý. Dobře hospodařit už málokdo. Nemusíme si kupovat vše, co nám obchodní řetězce a reklama nabízí. I dětem můžeme mnohé rozmluvit a určitě jim tím neublížíme, spíš naopak. Nemusí mít pod stromečkem 10 dárků, stačí dva nebo tři. Aspoň si jich budou více vážit.

Zamyslete se nad svým chováním, až půjdete zase nakupovat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup