Touha po vlastním domu

Stále více lidí touží po tom žít ve vlastním domě. Je to přece jen synonymem svobody. Mít malou zahrádku s několika zeleninovými záhonky, vybudovat si na zahradě malý bazén, postavit pergolu, kde byste mohli v létě grilovat s rodinou a přáteli. Život na venkově je nepochybně zdravější jak pro dospělé, tak pro děti. Mnohé mladé rodiny touží po tom vychovávat své děti v rodinné domě. A to i přesto, že jsou méně dostupné služby, dojíždění do práce je trochu náročnější. Ale i přesto je to podstatně komfortnější způsob života.

 domeček na trávě
Kde vzít peníze a nekrást?

Jen se vnucuje otázka, kde vzít a nekrást. Jenomže tuto otázku si musíte položit i v případě, že si plánujete koupit byt. A celkem logicky se vnucuje otázka, že když už si musíte vzít hypotéku na byt, proč si nevzít trochu vyšší hypotéku a nepořídit si rovnou vysněné bydlení?

Ano je to tak, když už si člověk musí vzít hypotéku, tak není nakloněn k tomu, aby dělal kompromisy.

 dům z věcí
Hypotéky jsou dnes výhodné

Hypotéky jsou dnes poměrně hodně výhodné. Není zase takový problém na ně dosáhnout, jako tomu bylo například dříve. Většina hypoték je takzvaně bankovních. Abyste dosáhli na bankovní hypotéku, musí si banka nejdříve dokonale prolustrovat Vaši platební způsobilost a zodpovědnost, což zní celkem logicky. Ale je řada lidí, kteří sic nebyli přímo notoričtí dlužníci, ale měli drobný škraloup, například později platili své pohledávky a banka už jim hypotéku neschválí. Banka už nepátrá, zda dotyčný třeba nebyl v danou dobu finančně indisponován například v důsledku nemoci, nebo zda to byla skutečně laxnost a nezodpovědnost.
klíče v zámku domu 
Individuální přístup

Individuální přístup je přesně to, co bankovní společnosti vůbec nezajímá. Naštěstí je tady ještě výhodná nebankovní Americká hypotéka, která přistupuje ke klientům individuálně. Využijte toho, že si můžete vybírat a to i v situaci, která se rozhodně nejeví ani trochu záviděníhodná.