Šperky pro muže

Prstýnky, náramky nebo náušnice má spousta lidí stále ještě výlučně spojené s ženským oblékáním. Z historie přitom víme, že v mnoha obdobích nebyly ozdoby u mužů ničím výjimečným. Keltové měli své spony a prsteny, ve středověku to byly královské koruny, žezla a pečetní vybavení, později třeba kapesní hodinky nebo spony na kravaty. Tak proč by se moderní muž měl šperků obávat.
afričan s řetězy.jpg
Řada mužů má obavu, že s ozdobami prstů nebo uší budou vypadat jako ženy. Ne, že by na tom vypadat jako dáma, bylo něco špatného, ale pánové nemusejí mít obavu ani o svou mužnost. Šperky pro muže mohou být i velmi jednoduché, a přitom elegantní . Kým se inspirovat? Jednou z největších módních ikon současnosti je Brad Pitt. Pokud si jeho outfity prohlédnete důkladně, brzy zjistíte, že i když se často sestávají jen z trička a džínů, právě doplňky jim dodávají švih. Prim v jeho případě hraje kombinace kovu a kůže, často doplněná o korálky nebo inspirovaná budhismem, ke kterému se Pitt hlásí. Herec také dokazuje, že ozdoby mohou být také praktické, třeba hodinky nebo brýle. Stačí zajímavé obroučky nebo pásek, a váš styl bude rázem o třídu výše.
Čeho se naopak vyvarovat? Řetízky kolem krku byly v módě někdy před patnácti lety, a i tehdy vypadaly lacině.
ručičkové hodinky.jpg
Někteří muži je sice rádi nosí i dnes, hlavně v kombinaci s nagelovaným účesem a tetováním pochybného tvaru i původu, ale vážně, dobře to nevypadá na nikom. Vyvarujte se také prstýnků z chirurgické oceli, protože v případě zranění se obtížně sundávají i rozřezávají. A ano, možná máte pocit, že krokodýlí zub, medvědí dráp nebo žraločí šupina z vás dělají druhé Steva Irwina, ale popravdě, spíš to vypadá, že jste zastydlý puberťák, co neví, co s penězi. Takže se držte pravidla, že v jednoduchosti a kvalitě je krása. Garantujeme vám, že i malé doplňky vám vynesou pověst módního znalce.