Klady a zápory materiálů pro schodišťové zábradlí

Ať už si stavíte dům sami nebo využíváte stavitelskou firmu a uvažujete právě o dvoupatrové budově, není na škodu se již ve fázi plánování zamyslet nad tím, jak by mělo vypadat vaše budoucí schodiště a jeho zábradlí. Důležité je to z toho důvodu, že každá maličkost ve vašem interiéru bude součástí celkového vzhledu a schodiště je obvykle velkou součástí.Kombinace dřeva a kovu.jpg

V dnešní době je mnoho způsobů, jak takové schodiště může vypadat. Pokud máte rádi minimalismus, můžete si pořídit například betonové schodiště s nerezovým zábradlím kmkdesign.cz v kombinaci se sklem či dřevem nebo celo-dřevěné schodiště i se zábradlím v libovolné variantě dřeva. Fantazii se meze nekladou, dnes záleží hlavně na požadavcích a přání zákazníka. Můžete si i pořídit takové, které bude mít výrazné kování, rustikální, či historické provedení.

Každá varianta má své výhody i zápory, které by budoucí uživatele měl brát v potaz. Kovové zábradlí se bude například vyznačovat velkou vahou, která bude mít vliv na zátěž stavby. Před jeho instalací bude taktéž třeba provést mnohem více pracovních úkonů, jako například zaměření, svařování u dodavatele, specializované pozinkování atd. Proto je tento druh lepší pro využití v exteriérech, kde není člověk tolik omezen prostorem, čímž je zabezpečena lepší a snazší manipulace při instalaci.

Další variantou může být pochromované nebo nerezové zábradlí. To je vhodné hlavně pro využití v interiérech, má dlouhou životnost. Ovšem při nákupu tohoto druhu, je dobré mít na paměti jeho vyšší pořizovací cenu.Malé nerezové zábradlí.jpg

V neposlední řadě je dnes hojně zastoupeno, co se týče zábradlí, sklo. Skleněné výplně se upevňují mezi nerezovou konstrukci. Zpravidla jsou ošetřeny nerozbitnou fólií, na kterou se dá vytvořit téměř jakýkoliv motiv a uspokojit tak estetické požadavky zákazníka. Velkou nevýhodou je ovšem nutnost leštění a vysoké pořizovací náklady.