Dobrá údržba zajistí bezpečnost i delší životnost

Za pár týdnů se zvolna začne prosazovat ve své vládě jaro a teplejší slunnější dny budou lákat k procházkám a větším pohybovým aktivitám odehrávajících se v okolí domu. Děti vás jistě brzy začnou přesvědčovat o nutnosti zprovoznění jejich nejoblíbenější venkovní zábavy, kterou je trampolína. Než tedy svoje potomky vypustíte do její kulaté arény, je třeba zkontrolovat její stav, a tak předejít případným větším, či menším nepříjemným nehodám, o které žádný rodič jistě nestojí. Proto je nezbytné se otázkou https://www.goodjump.cz/jak-udrzovat-trampolinu zabývat i v průběhu celé sezóny a nespoléhat na jednorázový servis provedený pouze na jejím začátku.
Množství barevných otazníků

Jak tedy správně provádět servis trampolíny?

-nejprve prohlédněte celou konstrukci, zda je pevně sesazená. Přestože se vyrábí včetně dalších kovových dílů z pozinkované ocele a mají dobré vlastnosti odolávající povětrnostním vlivům, ošetřete alespoň dvakrát za sezónu zejména spoje mezi pružinami a rámem vazelínou. Věnujte pozornost i prohlídce schůdků a spojovacích lanek

-prohlédněte pozorně krycí plachtu pružin a ochrannou síť, zda se v nich nenacházejí díry a jsou připevněny na patřičných místech.

-odrazová plocha je sice opatřena speciální impregnací, ale ta je zaměřená spíše na ochranu před slunečním zářením, nikoli proti případnému znečištění. Proto je třeba občas tuto plochu vyčistit. K tomu postačí vlažná voda a hubka, či hadřík. Doporučujeme nepoužívat chemické prostředky z důvodu možného narušení původní impregnace, či barvy odrazové plochy.
Barevné čistící houbičky narovnané na sobě

Pokud jste si udělali pouhých pár chvilek na opravdu nenáročnou preventivní prohlídku vaší zahradní trampolíny, můžete již bez obav při prvních slunečných dnech letošního roku svoje děti pustit provozovat jejich milovanou zábavu a nic vám nebrání ani v tom, zaskákat si s nimi.