Ametyst zajistí energii a příliv dobrých nápadů

Už od nepaměti lidé věřili tomu, že mají drahé kameny zvláštní moc. Některé jsou přímo spojené se znamením zvěrokruhu. Co to znamená? Podle svého znamení si můžete vybrat takový minerál, který vás bude doprovázet životem a pomáhat v mnoha oblastech. Kámen, který je v souladu s vaším znamením, na vás bude působit léčivou silou a dodávat vám potřebnou energii. Jedním z minerálů, který je nejen krásný, ale také oplývá zmíněnými vlastnostmi, je ametyst. Tento kámen by měli u sebe nosit především lidé narození ve znameních berana, panny, štíra, střelce, kozoroha nebo ryb.

ametyst

  • Svému majiteli zajistí posílení imunity a stabilizaci krevního tlaku.
  • Podporuje paměť a povzbuzuje mysl k větším výkonům.

Ametyst nemusí být pouze součástí šperku

Ametyst se dá nosit mnoha různými způsoby. Především pro ženy bude asi zajímavá možnost usazení do šperku. Stříbrné náušnice s ametystovým kamenem jsou velice krásné a hodí se pro ženu každého věku. Jestliže máte v úmyslu využívat ametyst spíše sk meditačním účelům, pak by mohl být dobrou volbou náhrdelník nebo přímo meditační korálky.

  • Meditační korálky mají v tomto ohledu v podstatě univerzální využití.
  • Od terapeutického sezení až po jógu či meditaci.

krásný ametyst
Udržet energii ametystu lze jednoduchým způsobem. Stačí tento minerál položit na kámen selenit, který ho očistí a aktivuje pro další použití. A to jak v případě samostatného minerálu, tak i v případě, že je součástí šperku. Další možností, jak ho mít stále aktivovaný a očištěný, je uložení pod měděnou nabíjecí pyramidu.

  • Ametyst také můžete věnovat jako dárek někomu ze svých blízkých, na kterém vám opravdu záleží.
    • Například pro podnikatele, kterému přejete úspěch, je ideálním řešením drúza na stojánku.
    • Pokud ji bude mít obdarovaný stále na svém pracovním stole, pak mu zajistíte soustředění a příliv dobrých nápadů.