Speciální péče o barvené vlasy

Nová barva vlasů nám může dodat nejen nový vzhled, ale také dodat sebevědomí, zvýraznit naší osobnost nebo nás jen zkrásnit. Snad každá z nás alespoň jednou za život vyzkoušela nějaký nový odstín na hlavě. Barvení se ovšem velmi podepíše na kvalitě našich vlasů, proto je potřeba barveným vlasům dopřát speciální péči.
barvení vlasů
· Barvení
Když chceme vlasům dopřát novou barvu, musíme si uvědomit, že při barvení se velmi narušuje struktura vlasů. Pokud máme vlasy již roztřepené a nadměrně suché, po obarvení budou vypadat ještě hůře. Mohou se navíc začít lámat a třepit. Pro navrácení síly je nutné používat regenerační a hydratační vlasovou kosmetiku. Pokud budeme vlasy po několik týdnů pravidelně hydratovat, navrátíme jim opět jejich sílu, lesk a vitalitu.

· Po obarvení
Když si vlasy obarvíme, je nutné počkat alespoň jeden den, než je umyjeme šamponem. To je čas nezbytný k tomu, aby se nová barva pořádně absorbovala. Nesmíme zapomínat na to, že se mytím barva z vlasů postupně vymývá, proto bychom se měli vyvarovat každodennímu mytí vlasů. Také je potřeba vyvarovat se mytí příliš teplou vodou. Čím teplejší voda, tím více barva bledne.

· Péče o barvené vlasy
Pro péči o barvené vlasy je vždy potřeba, abychom si vybrali kosmetiku, která je k tomuto účelu vytvořená. Díky ní se barvené pigmenty lépe udrží, barva tak tedy vydrží déle, a navíc budou vlasy regenerované. Je vhodné používat šampon, kondicionér a péči od jednoho výrobce. Po barvení nezapomínejme dopřávat vlasům hydrataci a občasnou intenzivní kúru nebo zábal.
Dnes můžeme v drogerii vybírat ze široké škály dostupných produktů, které jsou určeny speciálně pro barvené vlasy. Nezapomínejme, že jedině správná péče s vhodnou vlasovou kosmetikou navrátí barveným vlasům sílu, vitalitu a zářivý lesk.
barvy na vlasy
· Péče o vlasy také zevnitř
O kvalitu našich vlasů je nutné pečovat také zevnitř. Důležitá je vyvážená strava a dostatkem vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Důležitý je také dostatečný příjem tekutin i pohyb na čerstvém vzduchu.