Máte zlato na prodej?

Máte doma něco zlatého? Dost pravděpodobně ano. A máte doma nějaké to investiční zlato? Pokud ano, uděláte jedině dobře, pokud toto právě v současné době nabídnete k prodeji. Zatímco se totiž s nějakým tím zlomkovým či surovým zlatem, s nepoužívanými šperky, mincemi o nižší ryzosti než 900 tisícin nebo dokonce takzvaným zlatým srdcem nevyplácí jít na trh, u investičního zlata je situace přesně opačná. Pokud má nebo chce člověk prodat toto, žije právě v té nejideálnější době, jež takovému obchodu přeje.

tři cihličky

Investiční zlato se dnes obchoduje za ceny, jež jsou hodně vysoké a pro našince díky slabé koruně ještě výhodnější, a kdo má všech pět pohromadě, nemůže této výhodné situace nevyužít. Dalším vyčkáváním by totiž škodil sám sobě.
Majitel investičních zlatých slitků či mincí tak udělá jedině dobře, zamíří-li v Praze do Obecního domu, kde se provádí v tuto chvíli velice výhodný výkup zlata. Právě zde dotyčnému majiteli slitků renomovaných značek typu Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS a podobně nabídnou podmínky, jimž se prostě nedá odolat. O čemž se každý může hravě přesvědčit pohledem do ceníku, kde jsou nabízené ceny zveřejněny a denně aktualizovány.

bitcoin v ruce (1)

Ať už má majitel takového investičního zlata toto odkudkoliv, přímo od tohoto obchodníka stejně jako od jiných prodejců či bank, je jisté, že neodejde s nepořízenou, že tu od něj jeho zlato odkoupí. A zaplatí mu za toto přímo snovou cenu. Stejně jako si tu přijdou na své i ti, kdo nabízejí k prodeji jiné drahé kovy, jmenovitě stříbro, platinu nebo palladium.
Nikoho tu pochopitelně k prodeji nenutí. Je na každém z nás, zda si zlato ponechá nebo ho smění za peníze. Ale skutečností je, že ten, kdo se právě v dnešní době rozhodne k prodeji, udělá velice moudré rozhodnutí.