4 tipy, jak se efektivněji naučit cizí jazyk

Každý nový jazyk se stane během na dlouhou trať, a přitom někdy stačí použít pouze ty prostředky, které máme po ruce. Znáte to přísloví: „Kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem?“  Podívejte se na tipy, které vám umožní se pohnout z místa a prolomit jazykové bariéry.
anglické pozdravy

·         Čtěte mezi řádky

 
Informace, které se přenášejí do mozku, jsou nejlépe vstřebatelné vizuální cestou. Vše, co vidíte, je pro mozek snáze zapamatovatelné. Nebojte se číst v cizím jazyce! Může se jednat o klasickou literaturu, noviny, zahraniční média. Naučíte se tak spojovat věci do kontextu.
 

·         Sledujte videa na Youtoube

 
Zajímáte se o politiku, světová média či vaření? Youtube nabízí obrovské množství nejen vzdělávacích videí. Zaregistrujte se, přihlaste se do svého účtu a odebírejte témata, o která se zajímáte. Samozřejmě v cizím jazyce! Můžete tak využít časové prodlevy mezi školou a prací nebo při cestě vlakem. Ze začátku se vyhněte složitým akcentům a začněte americkou angličtinou, která je k poslechu vhodnější. Až si budete jisti, že jste pokročili, můžete přejít na složitější angličtinu, jako je britská či irská.

·         Vycestujte do zahraničí

 
Pokud se učíte cizímu jazyku mnoho let a stále máte pocit, že se neposouváte kupředu, nejlepší volbou bude vycestování do zahraničí. Nabídka českých jazykových škol je velice pestrobarevná. Pokud nemáte rodinné závazky nebo vás vyšle zaměstnavatel, určitě se chopte této příležitosti. Nejenom, že získáte více sebevědomí, ale zjistíte, že cizí jazyky nejsou takovou noční můrou.
střapec na slovníku 
 
·         Najděte si přátele
Když začnete mít pocit, že se vám propadá půda pod nohama, což se jednou za čas stane všem studentům cizího jazyka, nepropadejte panice! Na otázku, jestli umíte mluvit cizím jazykem neodpovídejte negativně, nýbrž zkuste říct: „Ano, učím se anglicky a každým dnem sleduji zlepšení“ Zkuste ve vašem městě nebo blízkém okolí oslovit rodilé mluvčí. Mluvte s nimi a klidně i s chybami, rádi vás opraví nebo vám vysvětlí, proč se řekne daná věc jiným způsobem.