Jedeme na Comic-Con

Už samotná hláška „Jedeme na Comic-con“ skalního fanouška obrázkových knížek a sešitů příjemně zamrazí v zádech. Comic-noc je akcí, kde nejenom akční hrdinové ožívají a skutečně chodí mezi námi, ale sami se s trochou kreativity můžeme jedním stát. Dále zde narazíme na různé hry od PC až po deskové, jakoukoliv kulturu fantasy světů a mnoho dalšího. Zbývá poslední otázka. Kam teda vyrazíme?
batman comic con
Představme si největší comic-cony světa
1) Comiket v Japonsku
Koná se v prosinci a srpnu a navštěvuje ho až půl milionu lidí. Místem konání je Tokyo Big Sight, bývalé kongresové centrum. Pokud jste fanda velkých očí a malých prsou jste na správném místě.

2) Festival International de la Bande Dessinée d’Angoulême
Francouzský festival v městě Angoulême se umístil na druhé příčce. Návštěvnost je kolem 250000 návštěvníků.Festival je zaměření převážně na komiksy, včetně udílení prestižních komiksových ocenění.

3) Comics and Games
Koncem října se v Toskánsku, v Itálii, sejde přes 155 tisíc nadšenců a příznivců komiksů a fantasy věcí. Historie tohoto festivalu ve městě Lucca, se datuje již od roku 1966.  

4) San Diego Comic-con
Se 125 tisíci návštěvníky a vysokou popularitou je to nejnavštěvovanější Comic-con v USA. Avšak sehnat vstupenky je občas nadlidský úkol. Avšak pokud máte to štěstí, zážitek je vskutku nezapomenutelný.
knihy star wars
Comic-con u nás
I v naší krajině máme tu možnost účastnit se komiksových slavností. Pražský PragoFFest je jedním z nich. A vstupenky jsou za daleko příjemnější cenu. (cca 200 Kč/den). V podstatě jde o obdobu amerických comic-conů. Případně je zde také FutureGate Praha, který se zaměřuje na sci-fi. Pokud máte rádi fantasy, tak je Domesticon v Havlíčkově Brodě, to pravé pro vás.

 Pokud jste ale pařmen PC her tělem i duší tak je Game Víkend ve Zborovské ulici, Praha. Můžete se těšit na 24 hodin nepřetržitého hraní a turnajů v hrách jako jsou: League of Legends, Hearthstone, Heroes of The Storm, Starcraft II, Tekken.

Tak už jen stačí si vybrat kam, rozbít prasátko či vyloupit banku a můžete vyrazit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup