Jak postupovat při rekonstrukci kuchyně?

Jelikož jde doslova o srdce vaší domácnosti, zaslouží si mimořádnou pozornost. Nebudeme chodit kolem horké kaše. Pokud jste se rozhodli, že potřebujete novou kuchyň, začněte pěkně „od podlahy“. V případě, že je renovace kuchyně součástí větších úprav v celé domácnosti, budete mít možnost kompletní změny. Změnit můžete i dispozici místnosti čili posun dveří či oken, bourání příček, či výměnu rozvodů a elektroinstalace.modrá kuchyně s ostrůvkem
Kuchyň je specifickou místností, od které očekáváme mnoho – provádíme v ní totiž různé činnosti, které potřebují dostatek prostoru i použití různých spotřebičů. Její důkladné plánování, například i v profesionálním studiu, rozhodně stojí za to.
Během konzultace s profesionálem projdete i věci, na které byste jinak mohli zapomenout a objevíte „vychytávky“, o kterých jste neměli ani tušení. Nová kuchyň také může zohledňovat vaše jedinečné požadavky, například umístění skříněk a pracovních ploch s ohledem na výšku osob v domácnosti a jejich zdravotní omezení.

Jaké změny naplánovat?

Zvětšete pracovní plochy a správně je osvětlete. Pracovních ploch v kuchyni není nikdy dost, zvláště pokud rádi vaříte nebo pečete. Každá plocha by měla být vhodně osvětlena, jinak ji nebudete moci dostatečně využívat. Neméně důležitá je i elektroinstalace, abyste si, měli kam zapojit vaše spotřebiče. Velmi zajímavé jsou zásuvky schneider Lightpark. Vybírat si můžete z mnoha barev a designů.hnědá nová kuchyně

Vhodné skladování

Pokud máte skříňky, ve kterých ztrácíte přehled o uložených potravinách, pokud se na vás „sypou“ hrnce a nikdy nemůžete najít ten správný, a pokud se při vykládání myčky nachodíte kilometry, bude nutné přeorganizovat umístění jednotlivých zón v kuchyni a také způsob odkládání zásob, pomůcek a vybavení.

Spotřebiče ve vhodné výšce

Dnes již neplatí, že byste se museli k troubě na pečení sklánět a stejný princip lze klidně uplatnit i na další spotřebiče v kuchyni. Prosto je umístíte přesně do výšky, která vyhovuje vám. Myslete i na to, že každý z těchto spotřebičů potřebuje svůj vlastní prostor a neměl by vám překážet při jiných činnostech.